SCS120P05
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCS120P05
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
AC/DC CONVERTER 5V 80W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current - Output (Max) :
16A
Operating Temperature :
0°C~50°C
Series :
SC120 (120W)
Voltage - Output 1 :
5V
Applications :
ITE (Commercial)
Efficiency :
70%
Approval Agency :
CE
Feature :
Adjustable Output, PFC, Remote Sense
Number of Outputs :
1
Type :
Open Frame
Power (Watts) :
80W 110W Forced Air
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Input :
90V~264VAC
Size / Dimension :
7.00Lx4.00W x 1.65 H 177.8mmx101.6mmx41.9mm