SCR74B-680
Mfr.Part #
SCR74B-680
Description
FIXED IND 68UH 1.32A 330MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Current - Saturation :
680mA
Test Frequency :
2.52kHz
Height :
5.0038mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
2.52kHz
Current Rating (Amps) :
1.32A
Current Rating :
680mA
Size / Dimension :
0.327Lx0.295W 8.30mmx7.50mm
Published :
Length :
8.3058mm
Width :
7.493mm
Tolerance :
±20%
Inductance :
68μH
Factory Lead Time :
12 Weeks
DC Resistance (DCR) :
330mOhm Max
Datasheets
SCR74B-680
Signal Transformer SCR74B-680
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD