SCR-070-1R0A030JH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCR-070-1R0A030JH
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 3MH 7A 2LN TH
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Common Mode Chokes
Factory Lead Time :
22 Weeks
Series :
SCR
Inductance @ Frequency :
3mH @ 10kHz
Mounting Type :
Through Hole
Filter Type :
Power Line
Packaging :
Bulk
Height (Max) :
0.906 23.00mm
Size / Dimension :
1.142Lx1.063W 29.00mmx27.00mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
23mOhm
Operating Temperature :
-25°C~120°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
250V
Current Rating (Max) :
7A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pin
Number of Lines :
2
Datasheets
SCR-070-1R0A030JH
KEMET SCR-070-1R0A030JH
SCR-070-1R0A030JH datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD