SCMS5D25-6R8
Mfr.Part #
SCMS5D25-6R8
Description
FIXED IND 6.8UH 1.98A 70MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
Length :
5.207mm
Current Rating (Amps) :
1.98A
Width :
5.207mm
Inductance :
6.8μH
Tolerance :
±30%
Current - Saturation :
1.25A
Height :
2.794mm
Current Rating :
1.98A
Series :
SCMS5D25
Test Frequency :
100kHz
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Shielding :
Shielded
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Datasheets
SCMS5D25-6R8
Signal Transformer SCMS5D25-6R8
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD