SCMS5D20-470
Mfr.Part #
SCMS5D20-470
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 47UH 820MA 512MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Shielded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
820mA
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Published :
Length :
5.207mm
Series :
SCMS5D20
Current - Saturation :
406mA
DC Resistance (DCR) :
512mOhm Max
Package / Case :
Nonstandard
Test Frequency :
100kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
Width :
5.207mm
Inductance :
47μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-40°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating (Amps) :
820mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
SCMS5D20-470
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD