SCM10-361M-RC
Mfr.Part #
SCM10-361M-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
360 OHM, USB 2.0 COMMON MODE CHO
Stock
20
In Stock :
20
Manufacturer :
Product Category :
Common Mode Chokes
Height (Max) :
0.055" (1.40mm)
Filter Type :
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Ratings :
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Current Rating (Max) :
280mA
Number of Lines :
2
Series :
Voltage Rating - DC :
120V
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Voltage Rating - AC :
Impedance @ Frequency :
360 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension :
0.081" L x 0.049" W (2.05mm x 1.25mm)
Approval Agency :
Package :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) (Max) :
450mOhm
Datasheets
SCM10-361M-RC
Allied Components International SCM10-361M-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD