SCH114-271
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCH114-271
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 270UH 680MA 927MOHM SM
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Height :
4.9022mm
Package / Case :
Nonstandard
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.409Lx0.409W 10.40mmx10.40mm
Current - Saturation :
720mA
Published :
Width :
10.3886mm
Shielding :
Unshielded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
927mOhm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Wirewound
Current Rating (Amps) :
680mA
Series :
SCH114
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mount :
Surface Mount
Length :
10.3886mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.193 4.90mm
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
270μH
Current Rating :
720mA
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
SCH114-271
Signal Transformer SCH114-271
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD