SCC2211N102J602TG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCC2211N102J602TG
Manufacturer
Holy Stone Enterprise
Package / Case
2211 (5728 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 250VAC C0G/NPO 22
Manufacturer :
Holy Stone Enterprise
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
1000 pF
Failure Rate :
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
X1, Y2
Thickness (Max) :
0.118" (3.00mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Lead Spacing :
Series :
SCC
Size / Dimension :
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Voltage - Rated :
250VAC
Height - Seated (Max) :
Features :
Package / Case :
2211 (5728 metric)
Tolerance :
±5%
Lead Style :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Applications :
Safety
Package :
Digi-Reel?
Datasheets
SCC2211N102J602TG
Holy Stone Enterprise SCC2211N102J602TG
SCC 1000 pF 250VAC Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 2211 (5728 Metric)
SCC2211N102J602TG Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm).In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
SCC2211N102J602TG Features
a size/dimension of 0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)