SC75B-390
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SC75B-390
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 39UH 1.55A 160MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.319Lx0.287W 8.10mmx7.30mm
Inductance :
39μH
Test Frequency :
2.52MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Current Rating :
1.1A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Nonstandard
Length :
8.1026mm
Type :
Wirewound
Width :
7.2898mm
Series :
SC75B
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Current Rating (Amps) :
1.55A
Shielding :
Unshielded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±20%
Height :
5.5118mm
Current - Saturation :
1.1A
Datasheets
SC75B-390
Signal Transformer SC75B-390
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD