SC63LCB-1R0
Mfr.Part #
SC63LCB-1R0
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 1UH 4.8A 14 MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
14mOhm Max
Published :
Mount :
Surface Mount
Current Rating :
4.8A
Tolerance :
±30%
Series :
SC63LCB
Package / Case :
Nonstandard
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
6.1976mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current - Saturation :
3.59A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance :
1μH
Min Operating Temperature :
-40°C
Shielding :
Shielded
Current Rating (Amps) :
4.8A
Size / Dimension :
0.248Lx0.244W 6.30mmx6.20mm
Length :
6.2992mm
Max Operating Temperature :
125°C
Test Frequency :
100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
SC63LCB-1R0
Signal Transformer SC63LCB-1R0
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD