SC62LCB-6R2
Mfr.Part #
SC62LCB-6R2
Description
FIXED IND 6.2UH 1.85A 85MOHM SMD
Test Frequency :
100kHz
Series :
SC62LCB
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Current - Saturation :
1.49A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating (Amps) :
1.85A
Current Rating :
1.49A
DC Resistance (DCR) :
85mOhm Max
Inductance :
6.2μH
Size / Dimension :
0.248Lx0.244W 6.30mmx6.20mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±30%
Length :
6.2992mm
Width :
6.1976mm
Height :
2.0066mm
Datasheets
SC62LCB-6R2
Signal Transformer SC62LCB-6R2
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD