SC62LCB-390
Mfr.Part #
SC62LCB-390
Description
FIXED IND 39UH 720MA 585MOHM SMD
Width :
6.1976mm
Current Rating (Amps) :
720mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Length :
6.2992mm
Current - Saturation :
550mA
Size / Dimension :
0.248Lx0.244W 6.30mmx6.20mm
Series :
SC62LCB
Current Rating :
550mA
Height :
2.0066mm
DC Resistance (DCR) :
585mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±20%
Inductance :
39μH
Published :
Datasheets
SC62LCB-390
Signal Transformer SC62LCB-390
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD