SC53FU-120
Mfr.Part #
SC53FU-120
Description
FIXED IND 12UH 1.36A 169MOHM SMD
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
169mOhm Max
Test Frequency :
100kHz
Size / Dimension :
0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
Current Rating :
1.2A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current - Saturation :
1.2A
Inductance :
12μH
Height :
3.2004mm
Width :
5.207mm
Type :
Wirewound
Length :
5.207mm
Series :
SC53FU
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating (Amps) :
1.36A
Tolerance :
±20%
Published :
Datasheets
SC53FU-120
Signal Transformer SC53FU-120
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD