SC3326F-3R3
Mfr.Part #
SC3326F-3R3
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 3.3UH 8.3A 14 MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
8.3A
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating :
10A
Current - Saturation :
10A
Tolerance :
±20%
Published :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
13.462mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
8.001mm
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Shielding :
Unshielded
Test Frequency :
100kHz
Type :
Wirewound
Size / Dimension :
0.530Lx0.390W 13.45mmx9.90mm
Series :
SC3326F
DC Resistance (DCR) :
14mOhm Max
Width :
9.906mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance :
3.3μH
Datasheets
SC3326F-3R3
Signal Transformer SC3326F-3R3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD