SC312MF-1R5
Mfr.Part #
SC312MF-1R5
Description
FIXED IND 1.5UH 1.5A 104MOHM SMD
Width :
3.81mm
Current Rating (Amps) :
1.5A
Size / Dimension :
0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
Height :
1.3462mm
Inductance :
1.5μH
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Current Rating :
2.5A
DC Resistance (DCR) :
104mOhm Max
Current - Saturation :
2.5A
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
100kHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Length :
3.81mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Datasheets
SC312MF-1R5
Signal Transformer SC312MF-1R5
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD