SC2506-4R7
Mfr.Part #
SC2506-4R7
Manufacturer
Signal Transformer
Description
FIXED IND 4.7UH 1.6A 145MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating :
1.6A
Inductance :
4.7μH
Width :
7.874mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.065 1.65mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Test Frequency :
100kHz
Mount :
Size / Dimension :
0.364Lx0.310W 9.25mmx7.87mm
Tolerance :
±20%
Series :
SC2506
Current - Saturation :
1.6A
Current Rating (Amps) :
1.6A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
1.651mm
Length :
9.2456mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
145mOhm Max
Datasheets
SC2506-4R7
Signal Transformer SC2506-4R7
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD