SC1812JKNPOWBN101
Mfr.Part #
SC1812JKNPOWBN101
Manufacturer
YAGEO
Description
CAP CER NPO 1812
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
30 ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
5%
Voltage - Rated DC :
250V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
100pF
REACH SVHC :
Unknown
Dielectric :
C0G
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
250V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Datasheets
SC1812JKNPOWBN101
Ceramic Capacitor 30ppm C 5% 100pF 250V