SC1812-680
Mfr.Part #
SC1812-680
Description
FIXED IND 68UH 380MA 2.21OHM SMD
Tolerance :
±10%
Current Rating :
220mA
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Current Rating (Amps) :
380mA
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Inductance :
68μH
Series :
SC1812
Test Frequency :
1MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Width :
3.4036mm
Current - Saturation :
220mA
DC Resistance (DCR) :
2.21Ohm Max
Length :
4.8006mm
Published :
Height :
2.794mm
Datasheets
SC1812-680
Signal Transformer SC1812-680
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD