SC1812-150
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SC1812-150
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 960MA 416MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
15μH
Current - Saturation :
570mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Nonstandard
Published :
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Type :
Wirewound
Shielding :
Unshielded
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Current Rating (Amps) :
960mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Test Frequency :
1MHz
Length :
4.8006mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
DC Resistance (DCR) :
416mOhm Max
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
570mA
Series :
SC1812
Height :
2.794mm
Width :
3.4036mm
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
SC1812-150
Signal Transformer SC1812-150
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD