SC1808KKX7RWBB681
Mfr.Part #
SC1808KKX7RWBB681
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
1808 (4520 metric)
Description
CAP CER 680PF 250V X7R 1808
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness :
2.2098mm
Feature :
High Voltage
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Applications :
Safety
Size / Dimension :
0.189Lx0.079W 4.80mmx2.00mm
Tolerance :
±10%
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Ratings :
X1, Y2
Published :
Voltage - Rated AC :
250V
Series :
SC
Case Code (Metric) :
Capacitance :
680pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Datasheets
SC1808KKX7RWBB681
SC 680pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.189Lx0.079W 4.80mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
SC1808KKX7RWBB681 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.189Lx0.079W 4.80mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
SC1808KKX7RWBB681 Features
a size/dimension of 0.189Lx0.079W 4.80mmx2.00mm