SC105-390
Mfr.Part #
SC105-390
Description
FIXED IND 39UH 2A 140 MOHM SMD
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Height Seated (Max) :
0.224 5.70mm
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
2.52MHz
Current Rating (Amps) :
2A
Width :
9.2964mm
Series :
SC105
Inductance :
39μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.406Lx0.366W 10.30mmx9.30mm
Current Rating :
1.37A
Length :
10.3124mm
Height :
5.6896mm
Current - Saturation :
1.37A
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
SC105-390
Signal Transformer SC105-390
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD