SC105-120
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SC105-120
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 12UH 3.3A 70 MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Mount :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Length :
10.3124mm
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
3.3A
Shielding :
Unshielded
Height Seated (Max) :
0.224 5.70mm
Width :
9.2964mm
Test Frequency :
2.52MHz
Current Rating :
2.45A
Size / Dimension :
0.406Lx0.366W 10.30mmx9.30mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
SC105
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Wirewound
Height :
5.6896mm
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Package / Case :
Nonstandard
Current - Saturation :
2.45A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance :
12μH
Datasheets
SC105-120
Signal Transformer SC105-120
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD