SC-20-20JH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SC-20-20JH
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 2MH 20A 2LN TH
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Common Mode Chokes
Voltage - Rated DC :
250V
Current Rating (Max) :
20A
Inductance @ Frequency :
2mH @ 100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
27 Weeks
Packaging :
Tray
Number of Lines :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
2.008Dia 51.00mm
Filter Type :
Power Line
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pin
Series :
SC
Height (Max) :
1.339 34.00mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Datasheets
SC-20-20JH
KEMET SC-20-20JH
SC-20-20JH datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD