SC-09-D035JH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SC-09-D035JH
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 35UH 9A 2LN TH
Stock
155
In Stock :
155
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Common Mode Chokes
Size / Dimension :
1.339Dia 34.00mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
7.8mOhm
Packaging :
Tray
Filter Type :
Power Line
Voltage - Rated DC :
250V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
25°C~120°C
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pin
Height (Max) :
0.728 18.50mm
Factory Lead Time :
27 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Lines :
2
Inductance @ Frequency :
35μH @ 100kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Max) :
9A
Datasheets
SC-09-D035JH
KEMET SC-09-D035JH
SC-09-D035JH datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD