SBSMP1000334MXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SBSMP1000334MXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
SURFACE MOUNT C AND PI FILTER
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Insertion Loss (Max) :
60 dB
Attenuation Value :
44dB @ 100MHz
Capacitance :
330000μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
0.5 µH
JESD-609 Code :
e3
ESD Protection :
No
Type :
Low Pass
Number of Functions :
1
Applications :
GENERAL PURPOSE
DC Resistance (DCR) (Max) :
0.005ohm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Additional Feature :
PI-TYPE CIRCUIT
Mounting Type :
Surface Mount
Packing Method :
Tape and Reel
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Width :
5mm
Values :
C = 0.33μF
Filter Order :
3rd
Height :
0.133 3.38mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
5.7mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Series :
SBSM
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current :
20A