SBCP-80HY471H
Mfr.Part #
SBCP-80HY471H
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Description
FIXED IND 470UH 650MA 950MOHM TH
Operating Temperature :
-20°C~105°C
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Inductance :
470μH
Size / Dimension :
0.374Dia 9.50mm
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
10kHz
DC Resistance (DCR) :
950mOhm Max
Current Rating (Amps) :
650mA
Current - Saturation :
710mA
Series :
SBCP
Factory Lead Time :
29 Weeks
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Datasheets
SBCP-80HY471H
KEMET SBCP-80HY471H
SBCP-80HY471H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD