SBCP-47HY391B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SBCP-47HY391B
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 390UH 250MA 2 OHM TH
Stock
499
In Stock :
499
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Ferrite
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Inductance :
390μH
Type :
Wirewound
Operating Temperature :
-20°C~105°C
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Series :
SBCP
DC Resistance (DCR) :
2Ohm Max
Shielding :
Unshielded
Current Rating (Amps) :
250mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
29 Weeks
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Inductance Frequency - Test :
10kHz
Package / Case :
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
SBCP-47HY391B
KEMET SBCP-47HY391B
SBCP-47HY391B datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD