SBCP-14HY103B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SBCP-14HY103B
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10MH 170MA 10.86OHM TH
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Inductance Frequency - Test :
10kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
10.86Ohm Max
Operating Temperature :
-20°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Current Rating (Amps) :
170mA
Size / Dimension :
0.472Dia 12.00mm
Package / Case :
Factory Lead Time :
29 Weeks
Type :
Wirewound
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Inductance :
10mH
Series :
SBCP
Material - Core :
Ferrite
Shielding :
Unshielded
Mounting Type :
Through Hole
Current - Saturation :
310mA
Datasheets
SBCP-14HY103B
KEMET SBCP-14HY103B
SBCP-14HY103B datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD