SAH35-90-16
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SAH35-90-16
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 3.5GHZ SECTOR N FEM BRKT
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Height (Max) :
2.400 60.96mm
Frequency Group :
UHF 3GHz~4GHz
Antenna Type :
Sector
Packaging :
Bulk
Frequency Range :
3.3GHz~3.6GHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Applications :
WiMax™
Power - Max :
100W
Termination :
N Type Female
Frequency (Center/Band) :
3.5GHz
Published :
Height :
76.2mm
Frequency :
3.6GHz
Gain :
16dBi
Mounting Type :
Bracket Mount
RF Family/Standard :
WiFi
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
VSWR :
1.5
Mount :
Brackets
Number of Bands :
1
Datasheets
SAH35-90-16
1 Bands Sector UHF 3GHz~4GHz Bracket Mount N Type Female 3.5GHz 16dBi Bulk 2.400 60.96mm WiMax™