SA052C221KAC-LG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SA052C221KAC-LG
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 200V X7R AXIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Length :
2.9972mm
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Style :
Straight
Factory Lead Time :
10 Weeks
Published :
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated DC :
200V
Mount :
Through Hole
Capacitance :
220pF
Series :
SpinGuard® SA
Package / Case :
Axial
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.118L 2.30mmx3.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
SA052C221KAC-LG
KYOCERA AVX SA052C221KAC-LG
SpinGuard® SA 220pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.091Diax0.118L 2.30mmx3.00mm -55°C~125°C Through Hole Axial