S8VS-48024A-F
Mfr.Part #
S8VS-48024A-F
Description
AC/DC CONVERTER 24V 480W
Stock
2
In Stock :
2
Factory Lead Time :
15 Weeks
Power (Watts) :
480W
Approval Agency :
CE, cULus, cURus, VDE
Mounting Type :
Voltage - Input :
100V~240VAC
Series :
S8VS (480W)
Voltage - Output 1 :
24V
Size / Dimension :
5.01Lx5.91W x 4.53 H 127.2mmx150.1mmx115.0mm
Height :
115.062mm
Weight :
1.700064kg
Efficiency :
80%
Operating Temperature :
-10°C~60°C With Derating
Max Output Current :
20A
Published :
2013
Voltage - Isolation :
3kV
Max Power Dissipation :
480W