S8VS-24024A-F
Mfr.Part #
S8VS-24024A-F
Description
AC/DC CONVERTER 24V 240W
Series :
S8VS (240W)
Height :
115.062mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Mounting Type :
Power (Watts) :
240W
Voltage - Output 1 :
24V
Published :
Weight :
1.149857kg
Max Output Current :
20A
Max Power Dissipation :
240W
Operating Temperature :
-10°C~60°C With Derating
Voltage - Input :
100V~240VAC
Efficiency :
80%
Size / Dimension :
4.93Lx3.94W x 4.53 H 125.2mmx100.0mmx115.0mm
Voltage - Isolation :
3kV