S751K29Y5PN63K6R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S751K29Y5PN63K6R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 750PF 1KV Y5P RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
-30°C
Termination :
Radial
Temperature Coefficient :
Y5P B
Lead Pitch :
6.4mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Published :
Package / Case :
Radial, Disc
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
S
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Mounting Type :
Through Hole
Dielectric :
Y5P
Capacitance :
750pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±10%
Datasheets
S751K29Y5PN63K6R
S 750pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% Y5P B -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc