S5M12.0000F20E35
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S5M12.0000F20E35
Manufacturer
NAKAGAWA Electronics Limited
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
QUARTZ CRYSTAL UNITS IN CERAMIC
Manufacturer :
NAKAGAWA Electronics Limited
Product Category :
Crystals
Series :
Frequency Tolerance :
±30ppm
Frequency :
12 MHz
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Type :
MHz Crystal
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Load Capacitance :
20pF
Ratings :
AEC-Q200
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Mode :
Fundamental
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms