S5-0R75J8
Mfr.Part #
S5-0R75J8
Description
RES 0.75 OHM 5% 4W 8230
Height :
8.1026mm
Size / Dimension :
0.819Lx0.296W 20.80mmx7.50mm
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Height Seated (Max) :
0.319 8.10mm
Resistance :
750mOhm
Max Power Dissipation :
4W
Tolerance :
±5%
Datasheets
S5-0R75J8
Riedon S5-0R75J8
S Series, Wirewound, 750mOhm, ±5%, -55°C~275°C