S5-0R36J8
Mfr.Part #
S5-0R36J8
Description
RES 0.36 OHM 5% 4W 8230
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
275°C
Height Seated (Max) :
0.319 8.10mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.819Lx0.296W 20.80mmx7.50mm
Max Power Dissipation :
4W
Length :
20.8026mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Height :
8.1026mm
Width :
7.5184mm
Power (Watts) :
4W
Resistance :
360mOhms
Datasheets
S5-0R36J8
Riedon S5-0R36J8
S Series, Wirewound, 360mOhms, 4W, ±5%, -55°C~275°C