S4SMS-BJF-CQ32QGF2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S4SMS-BJF-CQ32QGF2
Manufacturer
Cree LED
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H
Manufacturer :
Cree LED
Product Category :
Lens Color :
Blue
Product Status :
Obsolete
Lens Transparency :
Clear
Configuration :
Standard
Lens Style :
Oval with Domed Top
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.8V
Wavelength - Dominant :
470nm
Supplier Device Package :
4mm Oval
Current - Test :
10mA
Viewing Angle :
Series :
Screen Master®
Height (Max) :
10.50mm
Millicandela Rating :
620mcd
Size / Dimension :
Color :
Blue
Lens Size :
4.00mm x 3.20mm