S49014WP12NM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S49014WP12NM
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 5GHZ PNL N TYPE BRKT 12"
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Power - Max :
10W
Height :
88.9mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Published :
Frequency Group :
SHF f > 4GHz
RF Family/Standard :
WiFi
Factory Lead Time :
6 Weeks
Feature :
Cable - 305mm
VSWR :
2
Frequency (Center/Band) :
5GHz
Applications :
WLAN
Antenna Type :
Panel
Height (Max) :
1.378 35.00mm
Gain :
14dBi
Number of Bands :
1
Frequency Range :
4.9GHz~5.99GHz
Termination :
N Type Male
Mounting Type :
Bracket Mount
Mount :
Wall
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
5.9GHz
Datasheets
S49014WP12NM
1 Bands Panel SHF f > 4GHz Bracket Mount N Type Male 5GHz 14dBi Bulk 1.378 35.00mm WLAN