S472Z33Y5VN6UV0R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S472Z33Y5VN6UV0R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4700PF 1KV Y5V RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Min Operating Temperature :
-30°C
Tolerance :
-20% +80%
Max Operating Temperature :
85°C
Published :
Package / Case :
Radial, Disc
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead/Base Style :
Straight
Size / Dimension :
0.335Dia 8.50mm
Series :
S
Termination :
Radial
Mount :
Through Hole
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
4700pF
Dielectric :
Y5V
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Coefficient :
Y5V F
Lead Pitch :
5.0038mm
Lead Style :
Straight
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
S472Z33Y5VN6UV0R
Vishay S472Z33Y5VN6UV0R
S 4700pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.335Dia 8.50mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc