S463AH-868
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S463AH-868
Manufacturer
Nearson
Package / Case
SMA
Datasheet
Download
Description
RF ANT 868MHZ WHIP STR RP-SMA ML
Stock
26
In Stock :
26
Manufacturer :
Nearson
Product Category :
RF Antennas
Frequency Range :
867MHz~869MHz
VSWR :
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Bands :
1
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Packaging :
Bulk
Published :
2015
Mounting Type :
Connector Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height (Max) :
6.929 176.00mm
Package / Case :
SMA
Factory Lead Time :
8 Weeks
Frequency (Center/Band) :
868MHz
Termination :
RP-SMA Male
Antenna Type :
Whip, Straight
Gain :
2dBi
Datasheets
S463AH-868
Nearson S463AH-868
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Connector Mount RP-SMA Male 868MHz 2dBi Bulk 6.929 176.00mm