S42F1C-P05MPH0-350S
Mfr.Part #
S42F1C-P05MPH0-350S
Description
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ2
Orientation :
1
Current Rating :
12 A
Cable Opening :
0.118" ~ 0.138" (3.00mm ~ 3.50mm)
Series :
ODU MINI-SNAP? F
Voltage Rating :
366V
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Current Rating (Amps) :
12A
Number of Contacts :
5 Contact
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Base Product Number :
S42F1C-P
Number of Positions :
5
Datasheets
S42F1C-P05MPH0-350S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 5 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 1 Push-Pull
S42F1C-P05MPH0-350S Overview
S42F1C-P05MPH0-350S Features
ODU MINI-SNAP? F series
S42F1C-P05MPH0-350S Applications
There are a lot of ODU
S42F1C-P05MPH0-350S Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER