S41F1C-P05MJG0-150S
Mfr.Part #
S41F1C-P05MJG0-150S
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Current Rating :
7.5 A
Cable Opening :
0.039" ~ 0.059" (1.00mm ~ 1.50mm)
Voltage Rating :
450V
Number of Contacts :
5 Contact
Number of Positions :
5
Current Rating (Amps) :
7.5A
Datasheets
S41F1C-P05MJG0-150S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 5 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 1 Push-Pull
S41F1C-P05MJG0-150S Overview
S41F1C-P05MJG0-150S Features
ODU MINI-SNAP? F series
S41F1C-P05MJG0-150S Applications
There are a lot of ODU
S41F1C-P05MJG0-150S Circular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER