S332Z39Y5VP6TK5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S332Z39Y5VP6TK5R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 2KV Y5V RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
85°C
Mounting Type :
Through Hole
Temperature Coefficient :
Y5V F
Lead Pitch :
5mm
Series :
S
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mount :
Through Hole
Dielectric :
Y5V
Tolerance :
-20% +80%
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Capacitance :
3300pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-30°C
Package / Case :
Radial, Disc
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Termination :
Radial
Datasheets
S332Z39Y5VP6TK5R
Vishay S332Z39Y5VP6TK5R
S 3300pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc