S330J29SL0P6UK5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S330J29SL0P6UK5R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 2KV SL RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
33pF
Lead Pitch :
5mm
Temperature Coefficient :
SL
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Mount :
Through Hole
Temperature Characteristics Code :
SL0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Shape :
Wire
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Termination :
Radial
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Radial, Disc
Width :
4mm
Multilayer :
No
Radiation Hardening :
No
Dielectric Material :
Ceramic
Packing Method :
Ammo Pack
Pbfree Code :
yes
Series :
S
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Through Hole
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Size Code :
Voltage - Rated :
2000V 2kV
HTS Code :
Datasheets
S330J29SL0P6UK5R
Vishay S330J29SL0P6UK5R
S 33pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% SL -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc