S3-0R15F1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S3-0R15F1
Manufacturer
Riedon
Package / Case
6327 J-Lead
Datasheet
Download
Description
RES 0.15 OHM 1% 3W 6327
Manufacturer :
Riedon
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Max Power Dissipation :
3W
Feature :
Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
6.8072mm
Package / Case :
6327 J-Lead
Tolerance :
±1%
Series :
S
Number of Terminations :
2
Composition :
Wirewound
Height Seated (Max) :
0.268 6.80mm
Resistance :
150mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.626Lx0.272W 15.90mmx6.90mm
Published :
Datasheets
S3-0R15F1
Riedon S3-0R15F1
S Series, Wirewound, 150mOhm, ±1%, -55°C~275°C