S25FL132K0XMFV010
Mfr.Part #
S25FL132K0XMFV010
Package / Case
8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
Description
IC FLASH 32MBIT SPI/QUAD 8SOIC
Stock
183
In Stock :
183
Memory
Endurance :
100000 Write/Erase Cycles
Terminal Pitch :
1.27mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Address Bus Width :
24b
Contact Plating :
Tin
Programming Voltage :
3V
Serial Bus Type :
SPI
Operating Supply Voltage :
3V
Clock Frequency :
108MHz
Write Cycle Time - Word, Page :
3ms
Page Size :
256B
Series :
FL1-K
Voltage - Supply :
2.7V~3.6V
Number of Pins :
8
Data Retention Time-Min :
20
Write Protection :
HARDWARE/SOFTWARE
Factory Lead Time :
11 Weeks
Qualification Status :
Not Qualified
Packaging :
Tray
Non-Volatile
Density :
32 Mb
Height Seated (Max) :
2.159mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.7V
Standby Current-Max :
0.000005A
Supply Voltage :
3V
Alternate Memory Width :
2
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Memory Format :
Flash
Access Time :
7 ns
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Memory Size :
32Mb 4M x 8
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Additional Feature :
ALSO CONFIGURABLE AS 32M X 1
Operating Mode :
SYNCHRONOUS
Supply Current-Max :
0.025mA
Terminal Position :
Dual
JESD-609 Code :
e3
Memory Interface :
SPI - Quad I/O
Mount :
Surface Mount
Published :
2007
Interface :
SPI, Serial
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Package / Case :
8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
Memory Width :
4
Datasheets
S25FL132K0XMFV010
Introducing Memory Infineon Technologies S25FL132K0XMFV010 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:8, Number of Pins:8, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C~105°C TA, Package / Case:8-SOIC (0.209, 5.30mm Width), S25FL132K0XMFV010 pinout, S25FL132K0XMFV010 datasheet PDF, S25FL132K0XMFV010 amp .Beyond Memory Infineon Technologies S25FL132K0XMFV010 ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.