S25FL132K0XBHV030
Mfr.Part #
S25FL132K0XBHV030
Package / Case
24-TBGA
Description
IC FLASH 32MBIT SPI/QUAD 24BGA
Flash
Power Supplies :
3/3.3V
SPI - Quad I/O
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Standby Current-Max :
0.000005A
Supply Voltage :
3V
Write Protection :
HARDWARE/SOFTWARE
Memory Width :
4
Number of Pins :
24
Serial Bus Type :
SPI
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Supply Current-Max :
0.025mA
Organization :
8MX4
Height Seated (Max) :
1.2mm
Length :
8mm
Series :
FL1-K
Alternate Memory Width :
2
Operating Mode :
SYNCHRONOUS
Data Retention Time-Min :
20
Voltage - Supply :
2.7V~3.6V
Terminal Pitch :
1mm
Package / Case :
24-TBGA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Clock Frequency :
108MHz
1
JESD-609 Code :
e1
Memory Size :
32Mb 4M x 8
Terminal Finish :
TIN SILVER COPPER
Write Cycle Time - Word, Page :
3ms
HTS Code :
Packaging :
Tray
Additional Feature :
ALSO CONFIGURABLE AS 32M X 1
Endurance :
100000 Write/Erase Cycles
Width :
6mm
Terminal Position :
BOTTOM
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.7V
Number of Terminations :
24
Programming Voltage :
3V
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA