S25FL127SABNFB103
Mfr.Part #
S25FL127SABNFB103
Package / Case
8-WDFN Exposed Pad
Description
IC FLASH 128MBIT SPI/QUAD 8WSON
Non-Volatile
Interface :
SPI, Serial
Memory Size :
128Mb 16M x 8
Length :
6mm
Supply Voltage :
3V
Programming Voltage :
3V
Series :
FL-S
Screening Level :
AEC-Q100
JESD-30 Code :
R-PDSO-N8
Terminal Pitch :
1.27mm
Voltage - Supply :
2.7V~3.6V
Memory Density :
134217728 bit
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.7V
Clock Frequency :
108MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Dual
Organization :
16MX8
Width :
5mm
Package / Case :
8-WDFN Exposed Pad
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Height Seated (Max) :
0.8mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA