S25FL127SABMFV103
Mfr.Part #
S25FL127SABMFV103
Package / Case
8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
Description
IC FLASH 128MBIT SPI/QUAD 8SOIC
Memory
Mount :
Surface Mount
Alternate Memory Width :
2
Serial Bus Type :
SPI
Qualification Status :
Not Qualified
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Endurance :
100000 Write/Erase Cycles
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Write Protection :
HARDWARE/SOFTWARE
Density :
128 Mb
Terminal Pitch :
1.27mm
Voltage - Supply :
2.7V~3.6V
Additional Feature :
IT ALSO HAVE MEMORY WIDTH X 1
Memory Format :
Flash
Interface :
SPI, Serial
Factory Lead Time :
13 Weeks
Number of Terminations :
8
Data Retention Time-Min :
20
Memory Size :
128Mb 16M x 8
Published :
Clock Frequency :
108MHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
8
Contact Plating :
Tin
Operating Supply Voltage :
3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Programming Voltage :
3V
Supply Current-Max :
0.063mA
Number of Pins :
Height Seated (Max) :
2.159mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.7V
Access Time :
8 ns
Operating Mode :
SYNCHRONOUS
Package / Case :
8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
Supply Voltage :
3V
Series :
FL-S
Standby Current-Max :
0.0003A
Datasheets
S25FL127SABMFV103
Introducing Memory Infineon Technologies S25FL127SABMFV103 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Number of Terminations:8, Operating Temperature:-40°C~105°C TA, Number of Pins:8, Package / Case:8-SOIC (0.209, 5.30mm Width), S25FL127SABMFV103 pinout, S25FL127SABMFV103 datasheet PDF, S25FL127SABMFV103 amp .Beyond Memory Infineon Technologies S25FL127SABMFV103 ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.