S25FL127SABMFV101
Mfr.Part #
S25FL127SABMFV101
Package / Case
8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
Description
IC FLASH 128MBIT SPI/QUAD 8SOIC
Memory
Additional Feature :
IT ALSO HAVE MEMORY WIDTH X 1
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.7V
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tube
Organization :
16MX8
Terminal Pitch :
1.27mm
Memory Size :
128Mb 16M x 8
Surface Mount
Data Retention Time-Min :
20
Qualification Status :
Not Qualified
Serial Bus Type :
SPI
Package / Case :
8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
Write Protection :
HARDWARE/SOFTWARE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-30 Code :
S-PDSO-G8
Memory Density :
134217728 bit
Voltage - Supply :
2.7V~3.6V
HTS Code :
Power Supplies :
3/3.3V
Supply Current-Max :
0.063mA
Width :
5.283mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Standby Current-Max :
0.0003A
Programming Voltage :
3V
Series :
FL-S
Operating Mode :
SYNCHRONOUS
Factory Lead Time :
13 Weeks
Clock Frequency :
108MHz
Height Seated (Max) :
2.159mm
Supply Voltage :
3V
Non-Volatile
Interface :
SPI, Serial
Alternate Memory Width :
2
Length :
5.283mm
Endurance :
100000 Write/Erase Cycles
Terminal Position :
Dual
Datasheets
S25FL127SABMFV101
Introducing Memory Infineon Technologies S25FL127SABMFV101 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~105°C TA, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:8-SOIC (0.209, 5.30mm Width), Number of Terminations:8, S25FL127SABMFV101 pinout, S25FL127SABMFV101 datasheet PDF, S25FL127SABMFV101 amp .Beyond Memory Infineon Technologies S25FL127SABMFV101 ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.